Udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

Od lat prowadzone są w naszej szkole działania propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" podczas bicia rekordu czytania książek w jednym momencie 8 czerwca 2018 roku.

Organizacja tego przedsięwzięcia wymagała zaangażowania wszystkich nauczycieli. Odpowiednio wcześniej uczniowie wykonali plakaty promujące akcję, które zostały zamieszczone w holu szkoły.

Uroczystość odbyła się na boisku szkolnym,aby mogła w niej uczestniczyć jak największa liczba osób. Uczennice należące do Koła Przyjaciół Książki zapoznały zebranych z celem spotkania. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przeczytała fragmenty książki Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy".

Do akcji dołączyły przedszkolaki, które rozsiadły się na placu przedszkolnym z książeczkami w rękach. Najpierw chętne dzieci z najstarszej grupy czytały wybrane przez siebie fragmenty swoich ulubionych bajeczek, potem wszyscy wysłuchali bajki ,,Pinokio". Uczniowie klas trzecich, którzy tego dnia uczestniczyli w wycieczce wsparli akcję czytając w autokarze.

Cieszy fakt, że do przygotowań udało się włączyć wszystkich uczniów, które poczuły się gospodarzami imprezy, promowały czytelnictwo.

Czytanie w plenerze jest naprawdę fajne!